تبلیغات
فروشگاه ساعت پارس

کورنوگراف به ابزاری گفته میشود که بتواند فواصل زمانی را اندازه گیری کند, یا ساده تر این که دستگاه آنالوگی که بتواند زمان مشخصی را اندازه گیری کند. این خصوصیت در ساعتهای دیجیتال نیز وجود دارد که آن را تایمر (timer) می نامند

امروزه استفاده از ساعت مچی کورنوگراف دار فراگیر شده اما باید گفت ساعتهای کورنوگراف دار بیشترکاربرد ورزشی داشته و به دلیل عقربه های زیاد از زیبایی و جذابیت بیشتری برخوردار هستند. ساعتهای کورنوگراف دار در حساسیتهای مختلفی عرضه میشوند این حساسیت مربوط به اندازه گیری دهم ثانیه و یا حتی صدم ثانیه نیز میرسد. متداول ترین این ساعتها از حساسیت 1/4 ثانیه و 1/10 و 1/60 ثانیه بهره میگیرند. برای زمان دقیقه نیز محدودیتهایی وجود دارد که در انواع آن مختلف است. هر چه حساسیت و دقت این ضرایب بیشتر شود ساعت مچی از تکنولوژی پیشرفته تری برخوردار است.

در ساعتهای کورنوگراف دار معمولا سه عقربه این زمان را نمایش میدهند و با دو دکمه فشاری کنترل میشوند. معمولا" برای تنظیم قرار گیری عقربه های کورنوگراف از تاج ساعت (دسته کوک) و این دو دکمه فشاری استفاده میشود.

در شکل زیر صفحه یک ساعت معمولی کورنوگراف دار را ملاحظه می کنید.

 

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید دقت این ساعت کورنو گراف دار 1/10 ثانیه میباشد

نحوه استفاده:

در حالت معمولی برای اندازه گیری زمان ابتدا دکمه A را فشار دهید کورنوگراف شروع به حرکت میکند برای توقف مجددا" دکمه A را فشار دهید نمایش دهنده 1/10 ثانیه به شما کسری از دهم ثانیه و نمایش دهنده 60 ثانیه, ثانیه های گذشته و نمایش دهنده 30 دقیقه – دقیقه های گذشته (تا 30 دقیقه) را به نمایش میگذارند برای ادامه ثبت زمان مجددا" این کار را انجام دهید در پایان برای صفر کردن کورنوگراف در زمانی که کورنو گراف شما متوقف است دکمه B را فشاردهید. برای درک بهتر به عکس زیر توجه کنید.

فروشگاه ساعت پارس
021-77726140


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 18 اسفند 1395